Warsztaty rozwojowe i relaks na Sardynii – 31.08-7.09 2019. Kameralna grupa 12 kobiet

Zapisy ruszyły!

Warsztaty i relaks na przepięknej włoskiej wyspie, w towarzystwie grupy kobiet. W otoczeniu klimatycznego domu z tarasem, z którego rozpościera się widok na szmaragdowe morze i pachnącą śródziemnomorską roślinność.

Rano wstajesz wyspana, zrelaksowana i radosna, bo to wyspa szczęśliwych ludzi, gdzie rozluźnienie i radość czuć na każdym kroku. Parzysz aromatyczne espresso, jak to zwykli robić codziennie rano mieszkańcy wyspy, siadasz na chwilę na tarasie, spoglądając na lazurowe morze. Bierzesz głęboki oddech, zastanawiając się, co dziś się wydarzy…  W ciągu dnia warsztaty, odkrycia na swój temat i mądre rozmowy z innymi kobietami. Potem czas wolny, który przeznaczasz na to, co chcesz – w okolicy śliczne małe zatoczki, a spacerem większe plaże z leżakami. Ciepła woda, lekkość, biały piasek pod stopami, relaks i książka… Albo – zwiedzanie wyspy, pływanie, snorkeling, kajaki, SUP, rejs żaglowcem – w pobliżu masz wiele możliwości morskich aktywności. Wieczorem? Może włoska kolacja w miasteczku albo biesiada z pysznym jedzeniem na tarasie w domu? Wybór jest Twój…

Jeśli chcesz połączyć wakacje z rozwojem osobistym i odpocząć na pięknej wyspie, na najpiękniejszych plażach Europy, poznać ciekawe kobiety i razem stworzyć fajny wyjazd – dołącz do grupy!

Warsztaty rozwojowe „Sardynia. Wyspa szczęśliwych kobiet, czyli nauka wzmacniania poczucia własnej wartości i dbania o swoje potrzeby.”

Sardynia jest idealnym miejscem, byś w życzliwej grupie mogła wzmocnić poczucie własnej wartości i uczyć się dbania o swoje prawdziwe potrzeby. To poczucie własnej wartości i sposób, w jaki realizujemy potrzeby w dużej mierze odpowiadają za jakość naszego życia, relacji z ludźmi i poczucie szczęścia. W włoskim klimacie niesamowitej wyspy, której mieszkańcy uważani są za najszczęśliwszych na świecie, będziesz miała okazję doświadczyć rozwoju osobistego. Wrócisz zrelaksowana, wypoczęta, napełniona gorącym słońcem i z być może większą wiarą w siebie. Tematyka tegorocznych warsztatów:

 • Rozwijanie poczucia własnej wartości poprzez poszerzanie samoświadomości, odnajdywanie swoich zasobów i mocnych stron, kontakt z drugą osobą, bycie w grupie i wsparcie (propozycje inspirowane psychologią pozytywną i nurtem rozwojowo-terapeutycznym Gestalt).
 • Będziecie pracować nad identyfikacją i zwiększaniem kontaktu ze swoimi prawdziwymi potrzebami (wg. metody komunikacji NVC).
 • Będziecie uczyć się być tu i teraz, doświadczać przyjemności, radości  z życia, kontaktu z samą sobą i innymi, w iście włoskim stylu. Klimat Sardynii, luz, ludzie i słońce bardzo temu sprzyjają.
 • Poznacie narzędzia i metody pomagające w rozwijaniu pewności siebie.

O poczuciu własnej wartości napisałam artykuły tu – to przedsmak tego, co planujemy robić na warsztatach. Będziemy je organizować… na świeżym powietrzu, w cieniu drzew i przy relaksującym śpiewie cykad… a może nawet i na plaży…

W planie mamy 3 warsztaty rozwojowe (prowadzone przeze mnie i Monikę Kalinowską-Cisło), integracyjny wstęp, który pozwoli Wam się poznać i razem dobrze poczuć oraz warsztat relaksującego tańca i ruchu (prowadzi Monika). Warsztaty odbędą się w pierwszej części wyjazdu (niedz, pon, wt). Z doświadczenia wiemy, że takie zajęcia pomagają bardzo w zintegrowaniu się grupy i stworzeniu fajnej atmosfery na wyjeździe. Czas wolny jest do Waszej dyspozycji i inwencji. Możesz go spędzić w grupie albo jak wolisz, pojedynczo – to zależy od Ciebie.

Planujemy, aby warsztaty trwały po 3 h każdy, a warsztat ruchowy około 1,5 h. Długość trwania warsztatów może ulec minimalnej zmianie, spowodowanej Waszymi aktualnymi potrzebami i możliwościami.

Warsztat swobodnego tańca, relaksu i kontaktu z ciałem „Roztańczona kobiecość”

Ciało jest naszym mostem do odczuwania szczęścia i przyjemności w życiu. Dzięki zmysłom możemy czerpać radość z otaczającego nas piękna, możemy cieszyć się zapachami, smakować. Skóra pozwala nam odczuwać przyjemność dotyku, jednak czas, w którym żyjemy sprawia, że funkcjonujemy głównie w przestrzeni naszej głowy. Częsty pośpiech, działanie, gonitwa myśli, wymagania codzienności sprawiają, że zubażamy nasz kontakt z ciałem, a poprzez to również naszą zdolność do bycia w tu i teraz, czucia.

Zapraszam Was więc do odkrycia kontaktu z ciałem, poprzez jedną z najpiękniejszych ścieżek jaką znam, poprzez taniec. W ruchu będziecie mogły odkryć dla siebie drogę do powrotu do odczuwania ciała, do radości bycia sobą w danej chwili.

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeśli:

 • Chcesz doświadczyć rozwoju osobistego z dala od konwencjonalnych sal szkoleniowych – wzmocnisz się, odkryjesz coś nowego na swój temat, bardziej uwierzysz w siebie albo nabierzesz wiatru w żagle – Sardynia jest do tego naprawdę magicznym miejscem – tę dobrą energię i flow przywieziesz potem Polski. A naszą „salą szkoleniową” będzie ogród i taras z widokiem na morze, skąd będziesz miała tylko kilka minut, by zanurzyć się w ciepłej wodzie…
 • Od dawna marzysz o śródziemnmorskiej przygodzie, urlopie w rytmie slow, gdzie czas nie jest najważniejszym wyznacznikiem dnia, bo o wiele ważniejsza jest Twoja przyjemność, relaks i słuchanie swoich potrzeb,
 • Jesteś przyjaźnie nastawiona do ludzi i świata, zamiast narzekania wybierasz cieszenie się chwilą i docenianie piękna prostego życia,
 • Nie przeszkadza Ci włoska spontaniczność, luz albo nieład. Czasem być może zmienimy plan dnia ze względu na upał, przesuniemy godzinę warsztatu. Będziemy tu i teraz. To jest właśnie La bella Italia, gdzie przyświecać nam będą słowa „Oh, che dolce vita!” („Och, jakie słodkie życie!”).

P.S. W związku z tym, że jesteś na stronie bloga dla singielek, to być może zadajesz sobie pytanie – czy wyjazd jest dla mnie? Odpowiadam – wyjazd jest zarówno dla kobiet w związkach, dla singielek, powtórnych singielek i kobiet o statusie „to skomplikowane”, nie ma to znaczenia!

Wyspa i sardyński dom

Sardynia to raj na ziemi, nie tylko ze względu na malownicze plaże i lazurową, czystą wodę, klimatyczne miasteczka, włoskie jedzenie, najlepszą kawę na świecie, ale też dlatego, że radość, luz i relaks czuć tu na każdym kroku. To szczęśliwe miejsce, gdzie żyje najwięcej stulatków na świecie! Sardynia ma to wyjątkowe „coś” dlaczego chce się tam wciąż wracać. Zdaniem wielu osób, wyspa ma najpiękniejsze plaże w Europie.

W pobliżu domu w okolicach Porto Pino, gdzie zamieszkacie, znajdują się dzikie zatoczki piaszczysto-skaliste z krystalicznie czystą wodą i możliwością kąpieli. Dwie duże i słynne na całą Sardynię plaże Porto Pino z leżakami i barami znajdują się w odległości niespełna 2 km spacerem (koło 20-25 min). Miejscowość słynie z piaszczystych plaż i małych, romantycznych zatoczek. Do tego kilka restauracyjek i beach barów. A jako, że jedziemy we wrześniu – nie będzie tam tłumu turystów, a morze wciąż ciepłe i idealne do kąpieli – temperatura wody – 24 st., powietrza 27 st.

Kolejne bajeczne, szerokie i piaszczyste plaże w zasięgu max. godziny drogi autem Teulada (20 km), Chia i Cala Cipolla (40 km).

 

Co można robić na wyspie? Wycieczki i aktywności fakultatywne*

Pomiędzy warsztatami i po ich zakończeniu możecie zwiedzać niespiesznie skąpaną w słońcu wyspę, gdzie cappuccino e cornetto e spremute (czyli kawa, włoski rogalik i świeżo wyciskany sok pomarańczowy), smakują we Włoszech jak nigdzie indziej. W pobliżu, m.in.:

Sporty wodne – kitesurfing i windsurfing, kajaki, SUP, snorkeling. Wszystko w promieniu kilku/kilkunastu kilometrów. 12 km od domu jest polska baza kite’a i windsurfingu w Porto Botte.

Rejs żaglowcem – szmaragd krystalicznej wody, profesjonalna marynarska załoga i oszałamiające widoki sardyńskiego wybrzeża i morza sprawią, że na rejsie zakochacie się w sardyńskim morzu. Ono najpiękniej wygląda z pokładu żaglowca – to wspaniała okazja, by zrobić zdjęcia, ponurkować, poopalać się, pokąpać w urokliwych zatoczkach i poczuć słony wiatr we włosach…

Wycieczki na wyspę Sant Antioco i San Pietro – malutkie romantyczne wysepki z pięknymi punktami widokowymi, ślicznymi plażami i zachwycającymi miasteczkami – Carloforte i Calasetta. Można dostać się ta promem (San Pietro) lub zwyczajnie autem i na kilka godzin zanużyć w relaksującym gorącym włoskim klimacie.

Cagliari – stolica wyspy, to tutaj przylatujecie. Przepiękne miasto typowe dla włoskiego południa. Głośne, gorące, różnorodne, zachwycające. Dużo knajpek i barów (np. klimatyczne Caffe Svizzero), romantyczne uliczki i place (np. Piazza Yenne z mnóstwem knajpek i dobrą pizzą w kawałkach), niesamowite kościoły: św. Anny, Bonaria, św. Efisio oraz imponujące mury Castello, z którego roztacza się piękny widok na stare miasto, marinę i morze, głośne włoskie rozmowy, modne sklepy, duży port i ten sardyński luz! Do tego plaża Poetto, która ciągnie się przez 13 km z piękną promenadą porośniętą palmami. Bary, kluby taneczne przy samej plaży, dobre miejsce na rolki, rower, powolny spacer.

W okolicy istnieje jeszcze wiele pomysłów na spędzenie czasu – na miejscu dowiecie się więcej. A dla chcących wyruszyć dalej – cała piękna północ wyspy, np. niezwykłe miasto Alghero, ładny port i miasteczko Porto Cervo, rajski archipelag wysp La Maddalena, plaże zatoki Orosei, katamarany, góry Barbaggia i mnóstwo innych zakątków wyspy.

Wszystkie wyżej wymienione propozycje płatne dodatkowo, na miejscu u lokalnych włoskich organizatorów bądź organizowane na własną rękę.

Kwestie organizacyjne i cena

Zarezerwuj miejsce – napisz do mnie: agaswirska@gmail.com albo zadzwoń – opowiem Ci więcej o tym wyjeździe i o Sardynii, odpowiem na Twoje pytania – tel. 693 716 484.

Cena wyjazdu: 950 zł plus 490 euro.Cena promocyjna do 15 kwietnia, potem 1050 zł plus 490 euro.

W cenę nie jest wliczony bilety lotniczy (np. bezpośredni lot Ryanairem z Warszawy lub Krakowa do Cagliari, czas lotu 2:30 h, koszt biletu to około 400-600 zł w dwie strony, bilety każdy kupuje samodzielnie). Z lotniska do miejsca pobytu 80 km – możliwy transfer.

Zaliczka 950 zł jest gwarancją rezerwacji miejsca.

Cena zawiera:

 • Wszystkie warsztaty opisane powyżej,
 • Pobyt w pokojach dwu- lub trzy-osobowych w sardyńskim domu, nieopodal morza. W pokojach część osób będzie nocować razem na łóżkach małżeńskich (są duże i komfortowe). Za dodatkową opłatą (150 Euro) jest możliwość samodzielnego pokoju dla osoby.
 • Śniadania, przyrządzane codziennie z włoskich produktów. Przykładowe menu: włoska wędlina i sery, pieczywo, pomidory, oliwki, sałata, świeże owoce, kawa, sok, woda.
 • Ubezpieczenie od kosztów leczenia na miejscu,
 • Pomoc w rezerwacji lotu (bilet płatny we własnym zakresie).

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego – każdy kupuje go we własnym zakresie. *
 • Obiadów i kolacji (śniadania wliczone w cenę) kupujecie i organizujecie na własną rękę lub możecie udać się np. na kolację do miasteczka. Najczęściej podczas morskich, gorących wakacji je się bardzo lekki lunch (np. przekąski i świeże owoce, które  kupić można w miasteczku) i późną kolację – do przyrządzenia samodzielnie na miejscu (będzie kuchnia do Waszej dyspozycji) lub wyjście do włoskiej knajpki.
 • Wycieczek fakultatywnych.
 • Transferu z- i na lotnisko w Cagliari. Transfer płatny dodatkowo ok. 35/50 euro w jedną stronę za osobę.

* Organizator warsztatów nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne zmiany w lotach u przewoźnika lotniczego.

Jeśli chcecie pozwiedzać wyspę lub mieć komfort dojazdu wszędzie, gdzie zechcecie – polecamy wynajęcie auta, na miejscu, na lotnisku istnieje dużo wypożyczalni.

Ramowy program wyjazdu:

Sobota: Przylot na Sardynię, przejazd z lotniska w Cagliari (80 km) do miejsca warsztatów, powitanie, czas wolny,

Niedziela-poniedziałek-wtorek: Śniadanie, warsztaty, czas wolny, warsztat taneczny,

Środa, czwartek, piątek: Śniadanie, czas wolny,

Sobota: Śniadanie, przejazd na lotnisko w Cagliari

UWAGA! Dla stałych Klientek, Uczestniczek wyjazdów i kursów – zniżka na wyjazd 50 zł. Albo – jeśli weźmiesz Koleżanką/Przyjaciółkę – obie dostajecie po 50 zł zniżki (powyższe promocje nie łączą się).

Zapraszamy Cię serdecznie na warsztaty na Sardynii!

Agnieszka Świrska, pomysłodawczyni i prowadząca warsztaty.

Jestem trenerką z 10-letnim doświadczeniem w pracy rozwojowej z ludźmi (ponad 1 000 godzin szkoleniowych i kilkaset godzin coachingu i doradztwa indywidualnego). Przez 8 lat organizowałam Festiwalu Rozwoju Osobistego Kobiet PROGRESSteron, w którym wzięły udział dziesiątki tysięcy osób. Obecnie poszerzam swoje kompetencje zawodowe w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

Prywatnie jestem miłośniczką Italii (szczególnie Sardynii i Toskanii), od 2013 spędzam tu każde wakacje (Toskania, Sycylia, Kalabria). Sardynię pokochałam kilka lat temu i w każdej wolnej chwili tu wracam, ostatnio kilka razy w roku. Uwielbiam niesamowity klimat wyspy, błękitne morze i ludzi, którzy z życzliwością wykrzykują do Ciebie radosne „Ciao!”.  Kocham pachnące jedzenie ze świeżych produktów, kawę najlepszą na świecie (słowa, które padają w Italii z moich ust najczęściej to „un caffe per favore”) i świętowanie posiłków do późnego wieczora. W 2016 i 2017 zrobiłam warsztaty dla grupy kobiet w Toskanii i wtedy powstał pomysł, aby wyjechać na niesamowitą Sardynię, która w Polsce jest mało znana. W 2018 zrobiłam tu pierwsze warsztaty dla grupy kobiet i w tym roku je powtórzymy!

Monika Kalinowska-Cisło

Kiedy w pewien zimowy dzień Agnieszka zaproponowała mi współpracę przy włoskich warsztatach miałam wrażenie, że nagle zaświeciło słońce 🙂 Od lat jestem zakochana w Italii, choć wcześniej ograniczało się do połykania książek i uwielbienia dla włoskiej kuchni. Potem poprowadziłyśmy z Agą warsztaty w Toskanii, a rok temu poleciałyśmy na Sardynię.

Od kilkunastu lat pracuję z ludźmi jako psychoterapeutka, trenerka, towarzysząc im w rozwoju. To droga do odzyskania tych części siebie, które odrzuciliśmy na rzecz bycia akceptowanym, bądź z przekonania, że tak należy. Robię to, bo wierzę, że każdy z nas ma potencjał dzięki , któremu może żyć szczęśliwiej, czerpiąc satysfakcję ze swoich działań i relacji jakie tworzy.

Na wyjeździe razem z Agnieszką poprowadzę dla Was warsztaty oraz być może – zaproponuję Wam cudowne, relaksujące i dodające energii tańce.

zdjeciemk

Zarezerwuj swoje miejsce na wyjeździe – napisz maila: agaswirska@gmail.com lub zadzwoń 693 716 484.

Zobacz relację na moim blogu z wyprawy warsztatowej na Sardynię w 2018 oraz zdjęcia z wyjazdu – cz. 1 i cz. 2

A tu moja wcześniejsza podróż na Sardynię kliknij tu

Oraz wcześniejsze  toskańskie warsztaty.