Święta już prawie. Dla mnie świąteczno-noworoczny przełom zawsze ma w sobie magię. Magię podsumowań. Może to jest patetyczne, ale końcówka roku pozwala patrzeć z lotu ptaka na minione miesiące. To dzieje się samoistnie. Po prostu głowa zaczyna zbierać we wnioski wszystko to, wydarzyło się ważnego. A Nowy Rok to obietnica. Nie chodzi mi tylko o planowanie, które uwielbiam, ale też o to, że zaczynasz zupełnie nową „życiową kartkę”.

To Ci dziś zaproponuję. Małe – potężne ćwiczenie, które możesz wykonać między świątecznymi spotkaniami.

Wyobraź sobie, że swoje życie uczuciowe zaczynasz od nowa. Nie ma byłych facetów, złamanego serca, rozczarowań, kiepskich przekonań o sobie i współczesnych mężczyznach. Za to są tylko 3 rzeczy do zrobienia, które mogą Ci bardzo pomóc w Twoich miłosnych poszukiwaniach. Zaczynają się od słów:

Przestać. Zacząć. Kontynuować.

To ćwiczenie pisemne. Przygotuj i odwróć kartkę w poziomie, potem podziel ją na 3 kolumny. Każdą kolumnę zatytuuj jednym z powyższych haseł. A poniżej napisz to, co dla Ciebie ważne i czego chcesz dla siebie w temacie miłości. Niech nie będzie tego zbyt dużo, bo chodzi o to, abyś te rzeczy realnie wdrożyła, a nie tylko napisała.

Oto kilka moich inspiracji dla Ciebie:

PRZESTAĆ

Zamartwiać się, że jesteś sama, bo zamartwianie nic dobrego nie wnosi do Twojego życia, oprócz tego, że psuje nastrój i odbiera Ci energię do działania.

Spędzać wieczory na kanapie  – zamiast tego idź na krótki spacer albo zadzwoń do przyjaciółki. Zobacz, że mała zmiana, jakiś ruch – zmienia Twoje myśli i pomaga wykonać kolejną rzecz. Bo energia bierze się ze spełnionych potrzeb i z działania.

Wierzyć, że miłość kiedyś sama do Ciebie zapuka, a Ty masz tylko czekać. Robiłaś tak do tej pory? Coś się wtedy zmieniło? Zapewne nie…

Porównywać się do koleżanek, które mają faceta. One nigdy nie były Tobą, nie mają Twojej historii i przekonań o miłości.

Wierzyć w myśl, że wszyscy fajni faceci są już dawno zajęci. Czy masz absolutną pewność, że to prawda?

Wierzyć, że jeśli byłabyś wyższa, piękniejsza, bardziej zabawna – spotkałabyś faceta.

Objadać słodyczami na poprawę nastroju, bo cukier na dłuższą metę obniża odporność, powoduje senność i brak energii, a Ty jej potrzebujesz, aby zmieniać swoje życie!

ZACZĄĆ

Myśleć, że poszukiwanie mężczyzny do związku to kwestia dbania o siebie. To, ze chcesz ułożyć sobie życie i rozglądasz się za wartościowym mężczyzną oznacza, że jesteś dla siebie ważna, Twoje życie jest dla Ciebie ważne i nie zamierzasz biernie czekać na nie wiadomo kogo.

Kochać siebie, bo ta miłość jest początkiem każdej innej. (Wiem, to nie łatwe, ale możliwe. Zacznij małymi krokami)

Wierzyć, że Twoje życie uczuciowe zależy od Twojego nastawienia, a nie od tego, że „faceci w dziejszym świecie są dziwni i zależy im tylko na jednym”.

Myśleć, że to, czy spotkasz mężczyznę dla siebie zależy od Twoich CODZIENNYCH wyborów – np. stylu życia (siedzisz na kanapie czy wychodzisz do ludzi i np. idziesz na ściankę?)

Chodzić na randki. Nie po to, by o pierwszym poznanym facecie od razy myśleć w kategoriach męża, ale po to, by nauczyć się wybierać właściwych mężczyzn i podchodzić do takich spotkań na luzie. Więcej o tym napisałam tu.

Dbać o swoją życiową energię. O to, co ją zasila. To ma duży związek z tym, czy masz energię do zmiany, do pracy nad sobą. Zadbaj o to, z jakimi ludźmi spędzasz czas. Czy jesz ciepłe śniadania i czy dbasz o swoje ciało. Tylko tyle i aż tyle.

KONTYNUOWAĆ

Wiarę w siebie i w to, że Twoje życie zależy od wielu Twoich wyborów.

Przekonanie, że masz tyle, po ile sięgasz.

Szukanie tego, co sprawia Ci radość. Fajnego faceta spotkasz po drodze, robiąc to, kochasz, wiedząc, dokąd idziesz. Wiesz?

Randkowanie w sieci. Tam jest mnóstwo dziwnych i całkiem fajnych ludzi. Jak w życiu. Ważne, aby mądrze ich wybierać i nie zrażać się 3 nieudanymi spotkaniami. Więcej poczytaj tu.

Dobre nawyki – np. pracy na sobą, czytania dobrych książek, biegania, jogi itd. Nawyki składają się na nasze życie. Nie zmienisz go, jeśli nie zmienisz nawyków.

 

Jakie jest Twoje miłosne Przestać – Zacząć – Kontynuować na Nowy Rok? A może nie czekaj i zacznij już TERAZ?

Wesołych Świąt!