Poznałaś kogoś podczas wakacyjnego wyjazdu albo śniadania na tarasie u znajomych? On jest z innego miasta/kontynentu, a może z Twojej dzielnicy? Ty szukasz stałego związku albo marzysz o założeniu rodziny? Spędzasz godziny na zastanawianiu, czy coś z tego będzie, a przyjaciółki historię Twojej najnowszej relacji znają już na pamięć?

Przeczytaj poniższe podpowiedzi odnośnie wakacyjnych romansów, które pomogą Ci odróżnić znajomość z przyszłością od kolejnego rozczarowania.

Po pierwsze i najważniejsze – Jeśli szukasz faceta na życie i marzysz o prawdziwym związku – nie wkręcaj się w kolejną znajomość, gdzie już na początku wiesz, że nic z tego nie będzie.

Proste to i trudne zarazem, prawda?

Proste, bo jeśli naprawdę wiesz, czego i kogo szukasz, to łatwiej Ci znaleźć fajnego faceta. Ale też trudne, bo często zamiast racjonalnego podejścia ster przejmują nasze emocje i niezaspokojone potrzeby (np. bliskości, więzi, bycia wreszcie w związku). Wtedy łatwo się pogubić. Czego się więc trzymać?

Według mnie – siebie się trzymać – czyli swojej intuicji, racjonalnego głosu. A gdy masz zamieszanie, co zrobić i czy facet „rokuje”, zadaj sobie pytanie:

Czy ta relacja przybliża mnie do bycia w związku, jakiego pragnę?

Moim zdaniem wiele z nas już na początku znajomości wie, tak głęboko gdzieś, czy ta znajomość ma sens czy nie. Tylko często nie słuchamy tych sygnałów, nie pozwalamy sobie ich usłyszeć lub też postępujemy wbrew nim. Bo przecież nietrudno stwierdzić, czy dany mężczyzna jest nami zainteresowany na poważnie. Patrz punkt poniżej:

Po czym poznać, że mężczyzna jest Tobą zainteresowany na poważnie?

  • W tej relacji po prostu czujesz wewnętrzny spokój, śpisz w nocy, nie zastanawiając się, co on teraz może robić i czy aby na pewno też już śpi. W swoim łóżku.
  • Wiesz, kiedy macie się spotkać następnym razem. Ustaliliście to razem lub umówiliście się przez smsy. Jeśli ciągle masz niejasność, kiedy następnym razem się spotkacie, nigdy nie wiesz, czy jeszcze go zobaczysz, bo on jest „taki tajemniczy”, jak historia złotego pociągu pod Wałbrzychem i czekasz wpatrzona  w telefon – to zły znak. Jeśli facet jest poważny i też tak myśli o Tobie, będzie planował spotkania z Tobą. Koniec i kropka.
  • Facet nie odwołuje spotkania, np. 2 godziny przed. No chyba, że jechał do Ciebie pociągiem ze Szczecina i ma 3 godzinne opóźnienie, jak na PKP przystało. Ale to co innego, niż odwołanie spotkania nagle, bo coś mu wypadło. Jeśli coś mu wypadło – to znaczy, że ma wiele innych rzeczy na głowie, a związek nie jest na liście jego priorytetów.
  • Wasza komunikacja przez smsy/inne media jest jasna, nie ma niedopowiedzeń i nie musisz się domyślać, o co mu chodziło. Tutaj ważna rzecz – niektórzy mężczyźni naprawdę nie lubią się rozpisywać i nie mają talentu pisarskiego Jerzego Pilcha, więc, jeśli on w odpowiedzi na Twój elaborat odpisuje „ok” to jeszcze nie tragedia. Najważniejsze, że masz pewność, że zobaczysz go znów i że podczas spotkania na żywo będziesz dobrze i swobodnie czuła się w jego towarzystwie.
  • Kolejny prosty sygnał, który mówi, że facet naprawdę jest gotowy na normalny związek – nie tłumaczy się nawałem pracy – „wiesz… jestem ostatnio taki zapracowany, spotkajmy się może za jakiś czas”. Zły znak. Jeśli komuś zależy na relacji z Tobą, 2-godzinne spotkanie w weekend naprawdę nie zawali jego super ważnych projektów. I pokazuje priorytety – ktoś, kto poświęca większość czasu na pracę, po okresie zakochania znów popadnie w stary schemat.
  • On nie jest uwikłany w inną relację. Niby proste, a wiele z nas wierzy, że on wreszcie odejdzie od żony albo zakończy relacje ze swoją byłą. Tylko jakoś mija czas, a nic się nie zmienia… Czy naprawdę chcesz poświęcać swój czas i serce dla kogoś, w kogo życiu jest jeszcze ktoś? Jedno z moich ulubionych powiedzeń w takiej sytuacji brzmi – Jeśli coś nie jest proste i jasne od samego początku, to mogą z tego być problemy.

Tyle na dziś, mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie pomocny. Wakacje w pełni. Wykorzystaj ten czas i poznawaj nowych ludzi. A może coś dodałabyś do tej listy? Napisz do mnie maila: agaswirska@gmail.com


P.S. A tymczasem, jeśli nie masz jeszcze wakacyjnych planów, a chcesz je spędzić na super wyjeździe, to zapraszam Cię na naszą tegoroczną wakacyjną wyprawę dla kobiet na Sardynię. 8-15.09 2018

Jedź z nami, jeśli chcesz połączyć wypoczynek na pięknej wyspie z warsztatami na temat poczucia własnej wartości. To będzie okazja, by:

  • Przez tydzień odpocząć na plaży, kąpiąc się w lazurowej wodzie, niespiesznie zwiedzając wyspę i doświadczać cudownie leniwego włoskiego życia.

  • Popracować nad swoimi mocnymi stronami, miłością do siebie, granicami i tym, czego potrzebujesz, by być bardziej szczęśliwa i pewna siebie.

  • Rozwiniemy skrzydła w kameralnej kobiecej grupie – praca nad sobą i rozwój dzieją się o wiele bardziej efektywnie w przyjaznej grupie kobiet.

  • Wyjedziesz wypoczęta, wzmocniona, opalona włoskim słońcem, napełniona energią ludzi i tego cudownego miejsca!

Warsztaty poprowadzę razem z doświadczoną terapeutką, Moniką Kalinowską-Cisło. Jest tylko 10 miejsc. Zapraszam! Cały program sardyńskiego wyjazdu tutaj